Česká Kanada vypravuje

Kniha o krajině Novobystřické vrchoviny nacházející se v jihovýchodním koutu okresu Jindřichův Hradec. O území, které je odedávna hranicí dvou zemí, kde se potkávají odlišné kultury, různé způsoby života. A přesto v něčem stejné. Utvářejí je rysy krajiny, jež byla osídlena jako jedna z posledních v českých zemích.


Petr Pokovba (4P) je kytarista, skladatel a producent.
Působí v hudebních skupinách a projektech různých žánrů. Svobodným a otevřeným přístupem k fenoménu zvanému hudba je součástí vzniku hudebních stylů, které překračují žánrová rozdělení a spojují uměleckou tvorbu s životním stylem a osobní zkušeností světa. V současnosti se věnuje především filmové hudbě, soundtrackům audiovizuálních děl a hudbě pro relaxační a léčebné účely. Za sebou má například alba pro server hudebnibanka.cz – Acoustic Adventures 1-3, Soul Travelogues, Light and Easy a Sounds of Life (společně s členy Prague Cello Quartetu a slovenskou harfistkou Máriou Kmeťkovou), účinkování v kapele FBM českého rapera Oty Petřiny – Marpa a společné album In Revelation s kytaristou skupiny Kryštof Evženem Hofmannem.

Je spoluzakladatelem a provozovatetelm webu ceskakanadavypravuje.cz o duši krajiny jindřichohradeckého pohraničí.

O knize:

Vydáváš se na cesty krajinou České Kanady.
Zavedou tě k Landštejnu, na Vysoký kámen, do Kláštera i k bunkrům. Objevíš díky nim tichou krásu pohraničí, uslyšíš hlas zaniklých vsí a postřehneš stopy dob, kdy lidé chránili hranici. Navštívíš tajná místa, opuštěné lomy, skály i rybníky a pochopíš, jak barevný a pestrý je tenhle kraj.
Až se ti ukáže jeho tvář, budeš se chtít vracet už napořád.

Česká Kanada vypravuje – Z Landštejna až na kraj světa za 365 dní o něm a jeho proměnách v průběhu čtyř ročních dob vypráví.

Kniha je v prodeji v infocentru Jindřichův Hradec.