Okolo jižních Čech již posedmé - profesionální cyklisté projedou jižní Čechy v pěti etapách

Od 5. do 9. září se stane město Jindřichův Hradec hostitelem 7. ročníku mezinárodního cyklistického etapového závodu Okolo jižních Čech. Profesionální cyklisty uvidí fanoušci na etapách po celých jižních Čechách a poprvé letos i v sousedním Rakousku.

Mezinárodní cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech 2018 je součástí Světového poháru v silniční cyklistice. Jedná se o nejdelší etapový závod v silniční cyklistice u nás a zároveň o druhý nejvýznamnější závod v České republice vůbec. Na start prestižního podniku se postaví česká i evropská cyklistická špička. Počítá se s účastí 150 profesionálních závodníků z 15 zemí. Pořadatelem akce je Cyklistický klub RBB Invest Jindřichův Hradec. Novinkou letošního ročníku je protažení trasy závodu do sousedního Rakouska. Start druhé etapy bude v rakouském Litschau.

Závodníci budou poměřovat své síly v pěti dnech. Pořadatelé závodu chtějí přilákat na závod co nejvíce fanoušků. Ředitel závodu Jan Hájek sdělil: „Závod zavítá celkem do sedmi startovních či cílových měst, kde se již tradičně bude konat dvouhodinový kulturní program, a to jak před startem, tak před příjezdem závodníků do cíle. Pro diváky bude připravena výherní tombola. Při zakoupení nápoje nebo občerstvení u stánku cyklistického klubu diváci obdrží slosovatelné kupóny, které jim mohou přinést cyklistické dresy závodu Okolo jižních Čech, cyklistické přilby značky R2 a sportovní batohy značky Kappa.“

Součástí závěrečné etapy letošního Okolo jižních Čech je vložený závod hendikepovaných, který startuje v Jindřichově Hradci z ulice Klášterská 9. září ve 13.00 hodin. Jedná se o časovku jednotlivců pro kategorii Spastic Handicap. Trasa tohoto závodu měřícího 615 metrů povede ulicemi Klášterská, Kmentova a Jarošovská, přes Masarykovo náměstí a zpět do ulice Klášterská. Právo startu mají závodníci a závodnice (tricykly, bicykly, vozíčkáři samotní i s doprovodem) od 17 let včetně. Do závodu je možné se stále přihlásit.

Start úvodní etapy – časovky týmů proběhne v Jindřichově Hradci na ploše za zimním stadionem ve středu 5. září v 17.00 hodin. Trasa závodu povede Jarošovskou ulicí, přes Masarykovo náměstí do ulice Klášterské, dále ulicemi Pražská, Gymnazijní, Janderova opět přes Masarykovo náměstí a ulicí U Stadionu dojedou závodníci do cíle na Tyršově stadionu. Vyhlášení výsledků středeční etapy se předpokládá po 18.00 hodině.

Rozpis etap závodu:

  1. etapa:  středa  5. září 2018  17.00 hod.  Jindřichův Hradec – časovka týmů (2 km)
  2. etapa:  čtvrtek  6. září 2018  13.00 hod.  Litschau (A) – Nová Bystřice (158 km)
  3. etapa:  pátek  7. září 2018  14.00 hod.  Český Krumlov – Kleť – časovka jednotlivců (13 km)
  4. etapa:  sobota  8. září 2018  12.00 hod.  Třeboň – Protivín, přes Šumavu (176 km)
  5. etapa:  neděle  9. září 2018  11.00 hod.  České Velenice – Jindřichův Hradec (150 km)

Více na: www.okolojiznichcech.cz

Okolo jižních Čech 2018