Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST

Filmové projekce jsou stejně jako v minulých pěti letech soustředěné do centra renesančních Slavonic. 7 kinosálů a letni kino Cinestar na náměstí nabídnou na 70 filmů z celého světa. Připravujeme ve větším rozsahu sekci filmů s lidskoprávní tématikou v návaznosti na festival Jeden svět, opět zařadíme již tradiční filmové sekce včetně sekce věnované vybrané národní kinematografii. Hudební část festivalu bude stejně jako v roce 2018 jak ve Slavonicích, kde se na Kulturák  Stage odehrají velké večerní koncerty a tradiční noční after party s předními DJ´s , tak i v oblíbené hudební Stodole Maříž, kam si zajedeme festivalovým autobusem na pohodové odpolední koncerty.Letos už podruhé se v rámci projektu Zrcadlení zapojí do Slavonice Festu i sousední rakouské Kulturbrücke Fratres. Hlavní program festivalu doplní doprovodný program pro děti i oblíbené výstavy umění.

Další informace


Ať už strávíte čtyři dny v kině, protancujete večery na koncertech a noci na afterparty, nebo si dáte pohodový mix toho všeho, zůstává spojení filmů, přátelské atmosféry, umění, hudby, přírody, renesančního města a letního relaxu hlavním mottem Slavonice Festu i pro rok 2019. 

Festival ani letos nebude soutěžní. Kromě Ceny odborné poroty pro nejlepší snímek z doprovodné sekce studenstkých filmů bude jedinou cenou, kterou SLAVONICE FEST udělí, Cena diváků pro nejlepší film. Tu loňskou získal film z britské sekce WIND RIVER režiséra Taylora Sheridana. Kdo zvítězí letos, je jen na Vás.

Adresa
Letní filmový a hudební festival SLAVONICE FEST

37881 Slavonice
www.slavonicefest.cz